7 Πόντοι Κώστας Μάρκελλος
    6 Πόντοι Σωτήρης Βαρβιτσιώτης
    3 Πόντοι Χρήστος Γιασεράνης
    2 Πόντοι Παναγιώτης Γκόλιας

Δεν μπόρεσε η ομάδα μας να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες που μας έβαλαν οι γηπεδούχοι και η ήττα ήρθε φυσιολογικά με 64-54.

Αναλυτικά προσεχώς

Μια μέρα που ξεκίνησε στραβά από την αρχή λόγω των απουσιών του πρώτου σκόρερ μας και ριμπάουντερ Μάρα και του πολύ καλού φέτος Γιουρούκου (που ήρθαν να προστεθούν στις κλασσικές απουσίαων των Φατούρο και Γ. Γκόλια) ολοκληρώθηκε με τον χειρότερο τρόπο αφού η παρουσία των παρόντων κυμάνθηκέ σε χαμηλά επίπεδα.

Η ομάδα μας ξεκίνησε δυναμικά με 0-5 αλλά γρήγο οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με 10-8 για να πάμε στο πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 17-13. Η διαφορά πήγε γρήγορα στους 10 (23-13) αλλά με καλές άμυνες επιστράψαμε για τελευταία φορά στο παιχνίδι 23-18. Από εκεί και έπειτα ο Τήρωνα με ασφυκτική πίεση στην περιφέρεια και με αιφνιδιασμούς άνοιξε το σκορ για να πάμε στο ημίχρονο στο -14, 36-22.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ισορροπήσαμε και πάλι αλλά με επιμέρους 13-12 η διαφορά δεν μειώθηκε.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ένα γρήγορο 6-0 από τους γηπεδούχους πήγε την διαφορά στο -20 και ουσιαστικά έκρινε και τον τελικό νικητή. Από εμάς πήραν χρόνο συμμετοχής και οι δύο έφηβοι Στρούζας και Ντόμαλης και καταφέραμε να μειώσουμε στο τιμητικό 64-54.

Από τον Τήρωνα είχαν πολύ καλή απόδοση όλοι οι παίχτες με διακριθέντα τον Μαζιώτη ενώ από το Ξυλόκαστρο διασώθηκε ο Κακριδής και οι Ταρνάρης και Πάγκαλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 17-13 . 19-09 . 13-12 .  15-20

Α.Σ. ΤΗΡΩΝ. : ΤΣΕΛΕΠΗΣ  3, ΒΛΑΣΤΑΡΙΔΗΣ  4, ΧΙΩΝΗΣ   6, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ 4, ΛΑΓΓΟΥΡΑΝΗΣ  2, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ  8, ΝΙΚΟΛΑΟΥ , ΣΑΚΕΛΑΡΙΟΥ 8, ΠΟΛΙΤΗΣ  4, ΜΑΖΙΩΤΗΣ  17, ΔΗΜΟΥ , ΞΕΝΑΚΗΣ  8

Α.Ο.ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ: ΡΗΓΑΣ, ΜΑΡΚΕΛΛΟΣ 7, ΓΙΑΣΕΡΑΝΗΣ 3, ΣΤΡΟΥΖΑΣ , ΝΤΟΜΑΛΗΣ, ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ 6, ΓΚΟΛΙΑΣ 2, ΚΑΚΡΙΔΗΣ 14, ΠΑΓΚΑΛΟΣ 10, ΤΑΡΝΑΡΗΣ 12