Menu

Black Saturday στο Παλατάκι

Το αξιόλογο Λουτράκι έκοψε το σερί της ομάδας μας καθώς επιβλήθηκε δίκαια με 48-59.

Οι δύο ομάδες ήταν σχετικά κοντά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Το πρώτο δεκάλεπτο υπήρχαν διαδοχικές ισοπαλίες για να πάμε στο 11-14 στην ανάπαυλα.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο με κλεψίματα και αιφνιδιασμούς οι Λουτρακιώτες πήραν προβάδισμα 10 πόντων στο 16 με 16-26 αλλά καταφέραμε να το μαζέψουμε στο ημίχρονο με 23-29 χάνοντας και αρκετές ευκαιρίες για κάτι καλύτερο.
Το τρίτο δεκάλεπτο κυλήσε με ανάλογο τρόπο. Αστοχία και για τις δύο ομάδες μείωση στο 24 για το 33-37, πάλι διαφορά 8 πόντων 37-45 για τους φιλοξενούμενους στο 27 που τιμωρούσαν τα λάθη μας με εύκολα καλάθια. Πάλι με καλές άμυνες πήγαμε στο 39-45 αλλά οι 0/4 βολές και η γενικότερη αστοχία μας δεν μας επέτρεψαν να πλησιάσουμε.
Η διαφορά κυμάνθηκε από τους 4-8 πόντους μέχρι το 36 όπου το λουτράκι πήρε με διαφορά 12 πόντων (43-55),  για να κλείσει το σκορ στο 48-59.
Οι 8/19 βολές και τα 2/20 τρίποντα μας στοίχησαν στην προσπάθεια να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο.
Καλύτεροι από τον ΑΟΞ οι Πάγκαλος και Βαρβιτσιώτης ενώ από το Λουτράκι οι Σακελλάρης, Μπαρδάκος και Νταλίπης.

Τα δεκάλεπτα: 11-14, 23-29, 39-45, 48-59.

ΑΟΞ (Μάρκελλος): Βαρβιτσιώτης 11, Μπομπόκης 1, Βασιλάτος 2, Αδρακτάς 5, Ιατρού 4, Γιουρούκος 4, Σκούρας 3, Γιασεράνης, Γκιολής 1, Στρούζας 4, Πάγκαλος 11, Μάρας 2.
Ποσειδών ΑΟ (Κατσιάς): Πατουχέας, Βενετσάνος, Νταλίπης 12, Μπαρδάκος 14, Τσιλομελέτης 2, Χρήστου, Γαλάνης 8, Ιωαννίδης, Παπανικολάου, Σακελλάρης 23, Δαμβουνέλης, Γλυκοφρίδης.

Επόμενος αγώνας επί του δυνατού Αργοναύτη στην Νέα Κίο το Σάββατο 3/12/2016 και ώρα 18:00.